KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13231048
nr 1323 1048
Marc Sterling
(1897-1976), Frankrike
Oljemålning, Stilleben med fågel. Signerad. Olja på duk, 60x45 cm
Kondition: krackeleringar
Marc Sterling, fransk konstnär född 1897, död 1976.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
5.200 kr
måndag 27 april 2020
kl 18:17:15
4.000 kr
4.600 kr
4.400 kr
4.600 kr (Budbetjänt)
5.000 kr
- Klassiska
27 apr
Klassiska
Läs mer om Klassiska